COVID-19, az ügyeletes mumus, de már rég nem félünk tőle.
Dr. Sucharit Bhakdi megmagyarázza a helyzetet. A professzor 22 éven át vezette a Mainzi Johannes Gutenberg Egyetem Orvosi Mikrobiológiai Intézetét és Németország egyik legismertebb és legtöbbször idézett infektológusa és kutatóorvosa.
„Polgártársaink életét és egzisztenciáját tesszük kockára, ha védekezünk egy nem létező veszély ellen.” – mondja a professzor. A most hozott intézkedések katasztrofálisak az ország számára. Óriási károkat okoznak, minden eredmény nélkül. Az interjút Sibylle Haberstumpf készítette a professzorral.
https://youtu.be/JBB9bA-gXL4
A koronavírusok emberemlékezet óta itt vannak közöttünk, és az orvostudományban elhanyagolható szerepet játszanak. A legtöbb fertőzött nem lesz súlyos beteg. Csupáncsak az egyéb betegségekben szenvedő, főleg tüdő- és szívproblémákkal küzdő idősebb emberek számára lehet súlyos.
Prof. Bhakdi: 10.000 fertőzés. Ebből 99 % enyhe vagy semmi szimptómák. Tehát: Nem szabad 10.000 betegről beszélnünk. A fertőzés nem egyenlő a betegséggel. A 10.000-ből 50-50-an betegednek meg, és kb. 30-an halnak meg. Németországban napi 2200 ember hal meg 65 év fölött egyéb okok következtében.
Ha a társadalom a korlátozásokat elfogadja, ez a kollektív öngyilkossággal egyenlő.
Hogy a COVID-19 egy különösen veszélyes vírusvariáns lenne? Ez néhány eset szándékosan hamis értelmezéséből tűnik csak így. Az igazság az, hogy a COVID-19 alapvetően nem különbözik ártalmatlan testvéreitől.
Ha igaza van Bhakdi professzornak, haladéktalanul irányt kell váltanunk ebben a kerékvágásba beleragadt szituációban.
- március
https://www.extremnews.com/lifestyle/in ternet/abbb179d9811011
Fordította: Király József