dr. Bene Gábor írása
Mert min is alapszik a hazai politikai network marketing?
Hazánkban elidegenedett fogalommá vált az „együttműködés” és a „nemzet” szavak, mert a NER hibás gyakorlata az elmúlt években ezt eredményezte.
Pedig a formális és informális kapcsolatok összessége eredményezhette volna azt is, hogy az egymásra utalt szereplők nem ellenségesek, hanem megértik egymást!
Megértik azt, hogy pl. a vármegyei autonómia egy kiváló ellensúly lehetne a közjót nem tökéletesen képviselő központ hatalom döntéseivel szemben.
Sajnos a politika mára hazugság-cunamivá vált és így nem várhatjuk, hogy a gyors technikai fejlődés – főleg a mesterséges intelligencia – a közjót szolgálja.
Sőt ami a tömegeket is elkényelmesíti, az nem előre viszi majd a világot, hanem egy félelmetesen elgépiesedő útra terel majd, ahol újra és újra csalódni fog a tömegember.
Ennek ellenszere lenne ha önszerveződne a helyi civil-nemzeti közösség azért, hogy elérjük, ne csak mi győzködjük az embereket, hanem ők vadásszanak a Történeti Alkotmány jogelveire és a legyenek kíváncsiak a közjóra!
Ugyanis, ha a célközönség nem ismer engem és nem tudja ki vagyok, de azt sem, hogy miben tudna segíteni neki a Történeti Alkotmány, akkor nem is bízik majd benne,.
S ezért elhitetik a közemberrel, hogy a Történeti Alkotmány nem modern és arra nincs ma szükségünk!
Sajnos a Fidesz-KDNP kormány az Alaptörvényben szerepeltette ugyan a Történeti Alkotmányra való hivatkozást, azonban nem fejtette ki, hogy annak lényege a szerves fejlődés.
Így az nem lehet se középkori, se elavult.
Vagyis ami örök értékű és egyedülálló a magyar joghagyományban és jogi irodalomban a következő: NEM LEHET TÖRVÉNY, AMI NEM A NÉP ÉLETÉT ÉS A KÖZJÓT SZOLGÁLJA!
Ha ezt az egyszerű és könnyen érthető alapelvet bedobta volna a kormány a köztudatba, akkor gyorsan kiderülhetett volna az, hogy nincs ellensúly a kormányzati intézkedésekkel szemben.
Vagyis nincs ami fékezze az időnként erősen hibás döntéseket, amit el is takarnak a nemzeti színűre átfestett, és csak politikai termékként kezelt „közjó” kifejezéssel.
Hiszen a magyar alkotmányosságnak az is alapelve, hogy: A FŐHATALOM NEM KERÜLHET EMBERI SZEMÉLY KEZÉBE – mint földünk legtöbb országában !
S ennek az oka ez: – MERT BÁRMIKOR VISSZA ÉLHET A FŐHATALOMMA EGY ESENDŐ EMBER.
S ezt a TÉNYSZERŰ igazságot már 80 éve, hogy nap-mint-nap megtapasztalhatjuk!
Ha csak ezen alapelveket próbálta volna a 16 évig regnáló kormányzat követni és a törvényhozás számára ezeket előírni, akkor most nem lenne hazánkban ilyen komoly megosztó ellentét, a két nagy párt követői közt.
S ha a tömegemberek is megértették volna, hogy a vármegye elnevezés egy olyan lehetőséget rejt, ahol a vármegye civil-nemzeti közössége olyan lehetőséget kap, hogy önszerveződve megválaszthatta volna saját vezetőit.
Ez esetben nem lehetett volna rávenni senkit arra, hogy újabb sok milliót fecséreljen el, hogy visszavegyék a „megye” táblákat, bélyegzőket, levélpapírokat stb.
A magyar joghagyomány ugyanis olyan erős volt a Habsburg egyeduralom kísérleteivel szemben, hogy a vármegyei autonómia biztosította a helyben lakók érdekvédelmét akkor, ha sikerült megfelelő alispánt megválasztani.
Mert a megfelelő alispán pedig erősebb jogokkal rendelkezett mint a mai AB, vagyis az Alkotmánybíróság!
Ráadásul az alispánt nem a központi hatalom „alkalmazta” hanem a vármegyei közgyűlés, s az ő kezükbe tette le az esküt is a jelölt!
Ezeket már 2006 őszén is elmondtam többször a fővárosi Kossuth téren, ám senki se reagált arra, ami ma látszik igazán, hogy milyen fontos:
CSAK ÉLETET SZOLGÁLÓ NORMA LEHET TÖRVÉNY, valamint az ÁLLAMI FŐHATALOM NEM KERÜLHET ESENDŐ EMBERI KÉZBE,
s végül a VÁRMEGYEI AUTONÓMIA LEHET A HIÁNYZÓ ELLENSÚLY, AMI BIZTOSÍTJA EZEKET!
Nekem nincs lehetőségem bejutni a fősodratú médiába, s így amit mondok, az elszáll mint egy jelentéktelen madár!
Néha úgy érzem, hogy már senkit se érdekel amiről beszélek.
S így jó lenne ha sokan eljönnének arra a 2026 május 30-i rendezvényre, ahol ezek a témák is ki lesznek beszélve !
A rendezvény 14 óra és 19 óra között lesz a Hazatérés ref. templom altemplomában, ami a templom színházterme.
Belépő nincs, de érkezzetek pontosan!
Honféltő szeretettel: Bene Gábor
UI: Ha nincs időd a jelen írást elolvasni, kattints rá erre és oszd is meg!




